We want to thank our Gold Level Coaches/Programs who supported the coverage we were able to provide this season:
Mike Rathgeber of Inter-Lakes, John Langlois of Mascenic Regional, Kevin Dame of Winnisquam, Jim Cilley of Belmont, Eric Saucier of Conant , Jim Hill of Monadnock, Mike Donnell of Franklin & Frank Girginis of Campbell
Division III Scoring Champ: Seth Balderrama of Berlin
Complete list of Division III scorers
Player of the Year: Evan Gray of Somersworth
Runner-up: Seth Balderrama of Berlin
Comments: Gray did a terrific job involving his teammates and getting his team back to the championship game after heavy graduation losses last season.
Coach of the Year: Sean Murphy of St Thomas
Runner-up: Rob Fauci of Somersworth
Comments: Terrific job by Murphy, every player understood their role and it helped lead the Saints to the Final Four.
First Team All-State
Evan Gray of Somersworth
Seth Balderrama of Berlin
Eli Swanson of Inter-Lakes
Andrew Cavanaugh of St Thomas
Peyton Springfield of Conant
Second Team All-State
Sammy Stauffeneker of Mascenic Regional
Zeke Pribbernow of White Mountains
Kevin Newton-Delgado of Hopkinton
Jake Drew Conant
Jonah Crema of Campbell
Third Team All-State
Shawn Dekorne of St Thomas
Joaquin Heller of Campbell
Griffin Embree of Belmont
Kyle Mann of Winnisquam
Adrian Siravo of Gilford
The All-Angry Email Team….(players that could have made 1st, 2nd or 3rd team all-state but didn't and angry emails may be written because of it…)
Sinciere Davis of Berlin
Phil Nichols of Winnisquam
Buddy Lachance of White Mountains
Anthony Gauthier of Conant
Jacob Hamilton of Somersworth
Caleb Yianakopolos of Hopkinton
Aidan Rupp of Belmont
Tim Santaw of Monadnock
Greg Madore of Gilford
Ethan Johnson of Somersworth
Connor Thompson of Mascoma
TJ Laramie of Franklin
Jake Kidney of Monadnock
Ben Seiler of Mascoma
Jack Curtis of White Mountains
Quinn Grover of Monadnock
Trey Shaw of Mascenic Regional
Carter Vedrani of Campbell
Dakota Decocq of Mascoma
Tag(s): Home Article Archives